VI Mistrzostwa Świata Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej

W niedzielę 29. lipca zakończyły się VI Mistrzostwa Świata Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej współorganizowane przez Akademię Wilanowską. Dla wszystkich zawodników było to niewątpliwie niezwykły czas. Na ponad dwa dni opuścili domy dziecka w których na co dzień mieszkają, żeby nawiązać przyjaźnie na całym świecie, dobrze się bawić i co najważniejsze – reprezentować własny kraj na Mistrzostwach Świata.

Takiej mieszanki narodów, języków i kultur stadion Legii nie widział od dawna. W zawodach wzięło udział blisko 270 zawodników z Francji, Rosji, Tajlandii, Jordanii, Węgier, Ukrainy, Portugalii, Japonii, Białorusi, Serbii, Litwy, Czech, Słowacji, Słowenii, Polski, Macedonii, Holandii, Niemiec, Wietnamu, Estonii, Łotwy, Belgii, Bośni i Hercegowiny, Hiszpanii, Palestyny, Chorwacji i Nepalu. Z roku na rok impreza organizowana przez Stowarzyszenie Nadzieja na Mundial przyciąga coraz więcej zawodników i kibiców.

Po bardzo wyrównanej walce tytuł mistrzowski zdobyła drużyna Ukrainy pokonując w finale Holendrów. Trzecie miejsce, podobnie jak w ubiegłym roku przypadło reprezentacji Polski.

Prezentujemy moment wręczenia mistrzowskiego pucharu naszym wschodnim sąsiadom.