O Nas

Akademia Wilanowska została powołana w 2003 roku najpierw jako fundacja, a następnie przekształciła się za sprawą zaangażowania znamienitych osobistości w Stowarzyszenie. Jednym z głównych celów Akademii zainteresowanie społeczeństwa i turystów przeszłością, teraźniejszością i przyszłością obiektów dziedzictwa narodowego oraz utrwalenie ich niezbywalnej wartości jako dziedzictwa kultury i trwałego elementu życia, pracy i wypoczynku.

Realizacja licznych programów informacyjnych, badawczych i edukacyjnych, organizowanie wydarzeń kulturalnych, współpraca z krajowymi i zagranicznymi podmiotami utrwaliła naszą pozycję jako stabilnego i solidnego partnera.

Na przestrzeni ostatnich kilku lat koncentrujemy się na realizowaniu projektów skierowanych do młodego pokolenia i przy ich współpracy. Bez polityki, bez podziałów, bez wątpliwych celebrytów, oparte o dobry smak i kulturę, tworzone przy wsparciu prawdziwych autorytetów.

Młodzi, pełni życia ludzie mają wiele energii do działania i tyle samo pasji. Jesteśmy po to, aby dawać im szanse. Chcemy ich odkrywać, chwalić się ich umiejętnościami.