Temat przewodni XXIII MLAMD „W duchu Italii” ukazuje wpływy włoskie w muzyce europejskiej, które nawiązują do kluczowego zagadnienia interpretacji sztuki europejskiej i światowej. Takie bowiem znaczenie ma styl włoski w kulturze nowożytnej.
Akademia promuje inicjatywy muzyczne w zakresie interpretacji muzyki dawnej zgodnie z założeniami epok. Prowadzi – zajęcia zespołowe: śpiew polifoniczny, muzyka kameralna i orkiestrowa, taniec historyczny; Częścią Akademii są warsztaty mistrzowskie, cykle wykładów muzykologicznych dot. zagadnień teoretyczno-historycznych – prezentacje historycznych instrumentów dla wszystkich uczestników kursu. Wykłady i seminaria teoretyczne – otwarte są dla wszystkich zainteresowanych osób i mają znaczący wpływ na kształtowanie świadomego odbioru muzyki przez publiczność koncertów organizowanych w ramach Międzynarodowej Letniej Akademii Muzyki Dawnej. W ramach współpracy z MLAMD zaprezentuje w Muzeum Pałac w Wilanowie koncerty.
Najbliższe koncerty:
- 13 lipca, Sala biała godz. 19.00 – Zespół Miraculis/ Ensemble Miraculis
Zwycięzca XXXVIII Festiwalu Schola Cantorum w Kaliszu/Winner of the 38th Festival Schola Cantorum in Kalisz
Tradycyjnie, w ramach przyznawanej przez Fundację Nagrody im. Zofii Rayzacherowej, MLAMD zaprasza do specjalnego koncertu zespół młodzieżowy, będący laureatem cenionego festiwalu/konkursu Schola Cantorum w Kaliszu.
- 14 lipca, Sala biała godz. 19.00 – „Mistrzowie i Uczniowie XXIII MLAMD”/ “Masters and Pupils of 23rd ISAEM”
Kompozytorzy / Composers: Francesco Geminiani / Corelli op. 5 Concerti Grossi, Giovanni Benedetto Platti et al.
Wykonawcy / Performers : Mistrzowie i Uczniowie XXIII MLAMD / Masters and Pupils of 23rd ISAEM
Forma wstępu: wstęp płatny, bilety w cenie 20 zł normalny, 10 zł ulgowy
Bilety można kupić w:
- kasie na przedpolu (żółty domek) – możliwa płatność kartą,
- przez internet: http://www.bilety.wilanow-palac.pl/