Wiosna w Muzeum Pałacu w Wilanowie

Do Wilanowa zawitała wiosna, więc nasz zespół postanowił to należycie udokumentować. Odwiedziliśmy Ogrody i szklarnię Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, gdzie w tym okresie dzieje się bardzo dużo. Dr. in. Damian Makowski pokazuje nam tajniki opieki nad roślinami i opowiada o tym, które z nich będzie można niedługo zobaczyć w pałacowych okolicach. A do tego pokazał nam niezliczone gatunki roślin i krzewów owocowych!

Park w Wilanowie: o pracy ogrodników w szklarniach

🌱👨‍🌾👩‍🌾 Sezon na wiosenne sadzenie rozpoczęty. Praca wre i w naszym parku. Przygotowania trwały cały rok w szklarniach. Poznajcie dr. inż. Damiana Makowskiego, który pod swoją opieką ma na co dzień kilkanaście tysięcy sadzonek kwiatów jednorocznych i liczącą ponad 100 sztuk kolekcję roślin egzotycznych.-Muzyka: „Easy Lemon”, Kevin MacLeod (incompetech.com). Licensed under Creative Commons: By Attribution 3.0, http://creativecommons.org/licenses/by/3.0/

Gepostet von Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie am Mittwoch, 4. April 2018

 

Fotorelacja ze szklarni (fot. Maciek Domański)

Urządziliśmy też małe fotograficzne polowanie na pszczoły i pierwsze wiosenne kwiaty:

Już wkrótce poinformujemy Was o naszych kolejnych wiosennych projektach (teraz będziemy dużo przebywać w ogrodach i pałacowym parku!), tymczasem zachęcamy do odwiedzania naszego fanpage’a i Instagrama, gdzie również zamieszczamy dodatkowe materiały z naszych produkcji!