Lecimy na Spacer!

Śnieżynka… Wyobrażam sobie ją jako idealną, małą kulkę, zlepioną ze  świeżego, miękkiego puchu, którą z przyjemnością rzucisz w ramię bliskiej Ci osoby, żeby się podroczyć. Zdaję mi się, że śnieg tego roku jest piękniejszy, niż zwykle. W Wilanowie cudownie przyozdobił Pałac. Nadał krajobrazowi bajkowego klimatu…

Śnieżynka jednak niektórym, kojarzy się z czymś zupełnie innym. Można nawet powiedzieć, że kojarzy się nie z czymś, lecz z kimś. Może to być śliczna, drobna postać przypominająca wyglądem anioła, tylko bez skrzydeł. Wydaję mi się, że budzi się, dopiero wtedy, gdy ziemie przykrywa warstwa śniegu, a na jej powierzchni ślady orłów wykonanych przez dzieci, powoli tracą kontury, przez prószący z nieba, delikatny śnieg.

Spacer Śnieżynki

Dziś podczas spaceru Śnieżynki możemy zobaczyć piękno najchłodniejszej pory roku, Jej oczami. Każda drobnostka potrafi niesamowicie cieszyć, wtedy, gdy chcemy się zatrzymać i się jej przyjrzeć.
Dlaczego niektórzy ludzie są tacy szczęśliwi? Bo chcą być! Wystarczy CHĘĆ zobaczenia, czegoś pięknego, by naszym oczom ujawnił się niesamowity obraz, który potrafimy poczuć niemalże, każdym zmysłem. Po chwili zastanowienia zdajemy sobie jednak sprawę, że obraz ten, stanowi część naszej codziennej rutyny i w chwilach zabiegania najzwyczajniej w świecie nie dawaliśmy sobie CZASU, żeby spojrzeć na niego INACZEJ.

Właśnie tym, Śnieżynka się wyróżnia. Ona nie potrafi patrzeć na świat inaczej, niż z miłością do każdej gałązki sosny. Miłością do każdego płatka śniegu, uśmiechu na twarzy dzieci, gdy zjeżdżają na sankach. Wszystko jest dla niej niezwykłe, mimo tego, że każdej zimy powtarza się jako coś rutynowego. Za każdym razem przeżywa, z pozoru te same emocje, ale w zupełnie inny sposób.

Niesamowitą radość sprawia jej spacer, gdy wsłuchuje się w śnieg uginający się pod Jej stopami. Słuchając niewielkiego szumu wiatru, który kieruję płatki śniegu raz w jedną, raz w drugą stronę. Jest wtedy w swoim świecie, z którego nie ma ochoty wychodzić.

W tym krótkim filmie, możemy na chwilę oderwać się od codzienności i przespacerować, po pięknej okolicy wilanowskiego Pałacu Króla Jana III Sobieskiego.