Zapraszamy na 95 Urodziny Orkiestry z Chmielnej

95 urodziny Orkiestry z Chmielnej

95 urodziny orkiesrty z Chmielnej
95 lat Orkiestry z Chmielnej

Orkiestra z Chmielnej, jedna z najstarszych i najbardziej znanych warszawskich grup muzycznych, ma zaszczyt zaprosić na swój jubileuszowy koncert, który odbędzie się w sobotę, 16 września 2023 r., na Rynku Starego Miasta w Warszawie.

Zespół, który powstał w 1928 r. z inicjatywy braci Władysława i Eugeniusza Jaworskich, jest symbolem ducha i wytrwałości Warszawy. Orkiestra z Chmielnej znana jest z wykonywania popularnych przed laty utworów muzycznych na ulicach i placach stolicy. W czasie okupacji Orkiestra wykonywała piosenki, które dodawały otuchy, zagrzewały do walki, pozwalały Polakom przetrwać ten trudny czas. Po wojnie Orkiestra kontynuowała swoją działalność artystyczną, biorąc udział w wielu imprezach kulturalnych i patriotycznych.

U cioci na imieninach Warszawa da się lubić:)

Koncert jubileuszowy będzie okazją do wspólnego śpiewania i tańczenia przy dźwiękach akordeonu, skrzypiec, gitary, banjo i innych instrumentów. Orkiestra z Chmielnej zaprezentuje swoje największe przeboje, takie jak „Warszawo ma”, „Już taki jestem zimny drań”, „Warszawa da się lubić”, „Panna Andzia ma wychodne”, „U cioci na imieninach”. Na scenie pojawią się goście oraz tancerze. Koncert rozpocznie się o godzinie 17:00 i potrwa około trzech godzin. Wstęp jest wolny.

Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników muzyki i historii Warszawy na ten niepowtarzalny koncert. Niech żyje Orkiestra z Chmielnej!

Partnerem wydarzenia jest Samorząd Województwa Mazowieckiego

Partnerem wydarzenia jest Dom Spotkań z Historią

Partnerem wydarzenia jest Dzielnica Śródmieście m. st. Warszawy

Współorganizatorem jest Agencja AGEvent